Отговори на тема  [ 192 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Следваща
Лазерен убиец на комари с акустично самонасочване. 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
А бе "приятелски" цели? Сефте някой си е отишъл от "приятелски" огън. Решаваме така : дупчи наред. Ако те перне през носа, сам си си винивен. Чий си го дирил там?


Пет Окт 13, 2006 2:09 pm
Профил ICQ
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 7:43 pm
Мнения: 169
Местоположение: София / Хасково
Мнение 
Хахаха баси и темата :lol: Направо паднах от стола като прочетох заглавието :rolleyes: като искате да трепете с лазер, няма ли да стане така най-добре - в 2 срещуположни ъгъла на стаята - в единия се прави генератор с честотата на крилете на мъжки комар - това привлича неоплодените женски, но отблъсква оплодените. В другия ъгъл инфрачервен "фенер" който да привлича останалите комари. и пред 2-та капана направена матрижа от лазер и огледалца, мине ли комар да се опича. Задължително трябва да има филтърче зад матрицата - един 12 еолта 120мм вентилатор за компютър закачен на 5 волта не вади никакъв шум и има добър поток. След вентилатора филтър с активен въглен - 2 в 1, хем чисти въздуха в стаята, хем няма да мирише и на опърлени комари. В сайта на МК имаше някакво устройство за гонене на комари, бяха написани честотите на които реагират :idea:


Пет Окт 13, 2006 10:47 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27996
Местоположение: София
Мнение 
еее друго сие да е самонасочващо, как иначе ще се оправдаят случайните жертви, примерно съседа от отсрещния апартамен ... тъщата ....

ааа за маркирането с RFID .. добра идея, ама ако са повече комарите ... скъпи тия карти да му се невиди.

п.с. за колегата дето е пробвал във фокуса, тоя лазер или не е 10 Вт или имаш друг проблем, 10 Вт е доста за лазер, не само комар може да се утепе, ако го фокусираш в петно около 1 мм хич не е малко, ще се опече и песен ще пее.


Съб Окт 14, 2006 8:31 am
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 19, 2005 10:38 am
Мнения: 978
Местоположение: Europe -> BG
Мнение 
Ее чакай сега, значи то няма да е на 100% КПД , а дано да е ,но едва ли .

И значи какво излиза ако не уцелим като хроата ще ги караме да пеят - не ни стига като летят гадното 'жужене' от крилата ли как да го нарека... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

_________________
един факт :-)
Съжалявам , че исках да помогна ...


Съб Окт 14, 2006 10:10 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Юли 22, 2006 8:50 pm
Мнения: 1638
Мнение 
Това ако дупчи наред->тежко му на кучето,котката,...тъщата ще требе да ходи с каска.... :D :D :D


Съб Окт 14, 2006 10:53 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Hihihi
Ки4о написа:
Това ако дупчи наред->тежко му на кучето,котката,...тъщата ще требе да ходи с каска.... :D :D :D

Най вече на тъщата , ако искаш да се отървеш от нея я прилъгваш да отиде там и готово :) :lol: :P


Съб Окт 14, 2006 10:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение 
Уважаеми колеги...първо да почнем от правенето на лазер:

http://www.repairfaq.org/sam/laserpic/b ... tm#bbsrtoc

пък после вижте резултата.....

а за насочването по-натам ще говорим..


Прикачени файлове:
bbsr06.jpg
bbsr06.jpg [ 41.29 KiB | Прегледано 5635 пъти ]

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !
Вто Окт 17, 2006 3:08 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение 
по-детайлно се вижда, че целта е ковната с карфица и тогава се пече...
т.е. требе да се наеме някои манго да лови мухите и комарите и да ги боде с карфици на стената за разстрел...после след прецизно насочване (10-15 минути на цел) следва изтреблението


Прикачени файлове:
bbsr07.jpg
bbsr07.jpg [ 36.32 KiB | Прегледано 5611 пъти ]

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !
Вто Окт 17, 2006 3:11 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Фев 21, 2007 12:16 am
Мнения: 7
Мнение RE
Просто умрях от смях..


Чет Фев 22, 2007 11:46 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 7:43 pm
Мнения: 169
Местоположение: София / Хасково
Мнение 
MYXATA, какво се вижда на заден план с размазан фокус, приличат ми на радио лампи :lol: Да не бачка тоя лазер с лапми :lol:


Пет Фев 23, 2007 12:38 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение 
милен_хюстън :)
никви лампи няма! отвори линка дето е малко по-нагоре и ще видиш цялата инсталация!
а пък и без това лазерите са измислени в ерата на радиолампите, така че и да има кво толкоз

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Пет Фев 23, 2007 2:11 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10935
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Подходящ лазер малко скъ но ... горко им на комарите
http://www.laserglow.com/hercules.html
има ди даже и вентилатор за охлаждане...


Пет Фев 23, 2007 2:12 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 11, 2006 7:43 pm
Мнения: 169
Местоположение: София / Хасково
Мнение 
MYXATA, за горната част от темата бях позабравил :roll: Сега си мисля примерна мухоловка - един голям вентилатор, пред него ситна мрежа. Вентилатора завърта => засмуква мухата, която се надяваме да попадне на мястото където е насочен лазера, един датчик и - БАМ! мухата на прах :D Само че пак остава опасността ох хващане на други предмети, кофти тръпка ще е ако хване лист хартия. Пък и КПД-то на вентилатора пада при наличието на мрежа...


Пет Фев 23, 2007 2:40 pm
Профил ICQ WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Юни 05, 2006 12:48 pm
Мнения: 4406
Местоположение: където небето среща земята, ракията е Jameson, а бирата Guinness
Мнение 
еййй
дайте да посъживим идеята... , че досега щраках яко копчалъка на компютъра (разцъквах S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: :prayer: ) мацката ми отпусна 30 мин. компютърно време за stress reducing
дотук добре....
обаче ято комари ме захожда изотзадзе :wink:
... и се сетих колко добре би било да си имам включена лазерната батарея на кръгова отбрана...
ама Цъ... никво развитие на темата от половин година.....

_________________
... ако трети ден не ти се работи... това означава, че е сряда !


Вто Юни 19, 2007 9:13 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 26, 2007 4:05 pm
Мнения: 310
Местоположение: из България
Мнение 
И аз онзи ден си мислих по въпроса. Може малко да се модифицира. Аз имам проблем с намирането му във пространството, особено като ми се спи. Та модифицирането да се състой само в посочването му а елиминирането на врага да се извършв собственоръчно. Примерно ето каква модификация може да се реализира:
На три места из стаята се слагат 3 или 4 устройства, всяко от които определя на какво разстояние се намира комара. И тук проблема не знам как да стане това :) Но това за после. След това се засичат трите (четерите) сфери и след малко изчисления се получават координатите на комара. Като имам това с помощта не на 1, а на цели три лазера, само че маломощни от лазерните писалки се посочва в пространството къде се намира гадината. И накрая взимаш си една електрическа палка за мухи и просто следваш пресечната точка на лазерите. Може малко димни вфекти да се пуснат да се виждат по-добре лъчите. Насочването ще стане както в една дискутирана тема за лазерни ефекти - с 2 моторчета на всеки лъч.
Само не знам как може да се определи разстоянието до комара :?:


Вто Юни 19, 2007 9:49 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 192 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни