Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
проблем при ниско входно напрежение 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение Mda
Тая схема е направо за коша , защо не пробва с две схемки с 34063 за всяко напрежение, ще работи по добре май :wink:

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Съб Сеп 29, 2007 1:11 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
http://focus.ti.com/lit/an/slua149/slua149.pdf ей тук има писано по въпроса, тъй като гледам не са го чели изобо преи да сътворят това чудо. Дедо-Боре описа какво не и е наред, аз бих я попреработил.

едит
Липсата а входен кондензатор също може да е проблем. А този кондензатор ай-вероятно липсва по една друга причина. Ако е правено за power over IP многото входни кондензатори създават проблем, при подаване на захранване дърпат много ток, вместо да се мисли по добре да се маха :). Това че се самовъзбужда е показателно. Едно че 10-те V не са стабилизирани, после нямаш гасяща верига, и не на последно място си струва д апогледнеш пусковата си верига акво прави при ниски напрежения.
Имаш ли осцилограми на товакоето се случва, всъност гледал си си я с осцилоскоп?

едит 2
За ОВ, дотолкова доколкото двете намотки са последователно, би трябвало да няма особенни проблеми, но това би било в сила при изходна намотка със средна точка, и то ако имма добра магнитна връзка м-у намотките. Т.е. много зависи как е намотан трафа.
Сега катопогледнах изходните кондензатори наистина са ужасно малки, честотата ти е 125 кХц, та с тия 2х20 u и то вързани последователно .... не знам какво очакваш. Първо бих променил изхода. Бих вързал двете намотки последвателно, от едата си вадя 5 V с диод, от другата 10, и двете спрямо маса. Бих сожил и по големи кондензатори, при тая честота за 1 А ми се чини нещо от сорта на поне 2х100. А стабилизацията нека пак да си е на 5-те, явно те са по важни, въпреки че не пречи да се вземе и от двете внякакво отношение, примерно 20% от 10-те, 80% от 5-те.

едит 3
Пнеже една сситема ме събуди в 6 и ми обърка целия план опитвам да разпускам гледайки схемата, та R3 също е за разкарване. относно коментара на Дедо Боре за връзката м-у токовия сензор и Vref, в крайна сметка това е описано в приложението на unitrode, има некакув такъв вариант, обачекато гледам при теб не е реализиран според това което пише там, стойностите на резисторите са странни при тебе, което при големите токове при ниско напрежение, вече може да има и пръст във самовъзбуждането.


Съб Сеп 29, 2007 7:35 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 3:24 pm
Мнения: 315
Местоположение: Варна
Мнение входен кондензатор
По въпроса за входния кондензатор. До колкото си спомням там в Германия май на самият тестер за схемата имаше закачен някъкъв и на изхода може би, но не съм много сигурен а и не знам каква стойност е. Май ще трябва и аз да сложа да видим как ще работи.Това може би го правят с мисълта че потребителя ще си има осигурен входен кондензатор.


Съб Сеп 29, 2007 5:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Ами да но той входния кондензатор не трябва да е на 2 метра от чипа. Изобщо импулнсите стабилизатори си имат специфично опроводяване. те като са ти дали схема , дали ли са ти и платка, или платката е ваш проект. И нещо друго, с тия 14 резистора ... как е направео опроводяването им, много ми е странно защо са ги навързали толквоа много. 14 резистора са около 70 мОм, при ооло 2 А максимален ток през резистора това са около 300 mW, нищо работа.


Съб Сеп 29, 2007 5:46 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 3:24 pm
Мнения: 315
Местоположение: Варна
Мнение 
Здравейте :). 3 години и половина по късно имам следното питане.Че схемата е ужасна е ясно, но явно има проблем и със силовия транзистор IRL640 поне според мен.Голяма част от платките не тръгват на ниското напрежени 8V-9V (когато е по-голям входния ток), някой път отива и до 20V.Като сменя транзистора се оправя ( ако успея да уцеля подходящия защото съм напълно убеден ,че се купуват някакви евтини боклуци, не е оригиналния на International Rectifier с тях нямаше май такива проблеми , само една серия изглежда беше фалшива).Нещо се опитват да ме убеждават ,че можело да е от трансформатора.Днес си правих следния опит - от една не тръгваща платка взимам трансформатора и го слагам на нормално работеща - работи си.Трансформатора от работещата го слагам не не тръгващата - пак не тръгва.Трансформатора е 11 първична и 2 по 7 вторична.Тук малко се разминаваме с тях в разбирането що е 1 навивка и нашите трансформатори излизат май с по-една навивка повече на първичната и вторичната.Правил съм проба и по техния вариант, няма кой знае какава разлика.
Може и доста други няща да се кажат , но те биха звучали по-скоро за темата "Безумни идеи".Мисля ,че ако някой от вас дойде у наша фирма най-малко би напсувал собственика, пък може и да го набие.Но така е времето ми май изтича там :)


Вто Мар 01, 2011 7:56 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
трябва да си страшни търпелив човек, за да изкараш три години и половина в оживяване на тези захранвания.

прочетох си мнението от тогава и разгледах пак схемата.
просто няма какво повече да кажа от тогава. само ще си вдигна кръвното, а не ща 8)
случая е безнадежден, въпреки че вероятно сте направили стотици бройки.
едно редизайнване тогава би подобрило производимостта на блока, а и надеждността му.
от инженерна гледна точка нищо не може да се направи.

жалко... ама това е модела на съвременния свят.


Сря Мар 02, 2011 12:07 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 3:24 pm
Мнения: 315
Местоположение: Варна
Мнение 
Ами търпелив защото не разбирам много ( да не кажа почти нищо) и по-добре :).Да, вече са направени 23000 бройки от това нещо.И познайте къде се използва ? Бих го писал automotive ама не е за коли ами за табла на трактори , багери, и подобни Caterpillar мисля .Тези табла ги правят едни други тиквеници германци наши клиенти.И отказите не са много рядко явление явно.Пък една такава машина да стой без да работи ... Май стана спам вече.Спирам :)


Сря Мар 02, 2011 7:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение 
raven_feather написа:
Ами търпелив защото не разбирам много ( да не кажа почти нищо) и по-добре :).Да, вече са направени 23000 бройки от това нещо.И познайте къде се използва ? Бих го писал automotive ама не е за коли ами за табла на трактори , багери, и подобни Caterpillar мисля .Тези табла ги правят едни други тиквеници германци наши клиенти.И отказите не са много рядко явление явно.Пък една такава машина да стой без да работи ... Май стана спам вече.Спирам :)

Бе в такива системи напрежението не варира чак толкова. Предполагам че е стандарно 24V и едва ли ходи много нагоре ако при запален двигател най много да се промени до 28-29V. Да приемем че се ползва и при машини с 12 V , остава версията да си го направиш да бачка от 10-30V и защо го мъчиш на 8V не ми става ясно ?
Ако имаш отскоци до 80 което е възможно заради генератора, може да подобриш защитата да не позволява да минава повече от 30V ?

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Съб Мар 05, 2011 12:57 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
raven_feather написа:
И познайте къде се използва ? Бих го писал automotive ама не е за коли ами за табла на трактори , багери, и подобни Caterpillar мисля .Тези табла ги правят едни други тиквеници германци наши клиенти.И отказите не са много рядко явление явно.Пък една такава машина да стой без да работи

Хмм, странно - в момента правя един дизайн за Катерпилар и като знам какви тестове, сертификации и т.н. ни карат да правим преди да почнат да купуват продукта и чак не мога да повярвам вие или по-точно твоите клиенти как им продават :D .


Съб Мар 05, 2011 2:56 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 3:24 pm
Мнения: 315
Местоположение: Варна
Мнение 
Те си правят всакакви тестове.От печката направо във фризера ги вкарват :) .Ама дали знаят ,че нашия шеф си прави експеримент да ползва ИС със занижени параметри , е по - евтинко сигурно.Те пък и те се случиха някакви ментета със шепите съм изхвърлял от тях.За това сега сме на тема ESD е виновно. Целите сме в престилки ,обувки г,ривни.Ама заземяването ни е кякакъв кабел опънат ,пък дали върши работа никой не знае. Странно, две години без никакви предпазни средства нямаше проблеми пък сега... Иначе и други захранвания се правят и с тях все проблеми :)


Съб Мар 05, 2011 1:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Окт 10, 2004 8:55 am
Мнения: 1718
Мнение 
raven_feather написа:
Целите сме в престилки ,обувки г,ривни.Ама заземяването ни е кякакъв кабел опънат ,пък дали върши работа никой не знае. Странно, две години без никакви предпазни средства нямаше проблеми пък сега... Иначе и други захранвания се правят и с тях все проблеми :)

Някой малумен шеф май сте си взели. Точно пък за някакво си захранване такива мерки е твърде пресилено, то ако не мине електростатичен тест докато го зглобявате, за какво го и правите :D
Проблеми май е силно казано, по скоро се опитвате да го накарате да работи в режими дето няма да има възможност да се случи, най добре се концентрирайте както казах в реалната обстановка :!:

_________________
Избийте баламите и тарикатите сами ще умрат!
Няма невъзможни работи - има много трудни работи!
----------------------------------------------------------------------------------
"Я в Москве с киркой уран найду, при такой повышенной зарплате" !


Нед Мар 06, 2011 12:18 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Сеп 28, 2006 3:24 pm
Мнения: 315
Местоположение: Варна
Мнение 
Днес, официално след 3 години и половина агония проектът беше унищожен :).Отказали се клиентите.Ама то не не бяха лъганици и абсурдни театри.Сега ще се съкращаваме :)


Пет Апр 15, 2011 5:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение 
На печалившите честито. Абе защо навсякъде се шири такова безхаберие? Чак яд ме фаща, щото сега се опитвам да помагам в едно добро начинание почти съсипано от некъдърници.


Пет Апр 15, 2011 5:47 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни