Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Пищящо захранване от Изот 0308 С / 1989г 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
ДедоБоре написа:
добре, че съседа не е гинеколог :yawinkle:
......

Ако беше, щеше вместо слушалката да си ползва двата дълги пръста. И head up може да го направи като опипа всичко що има намотка и види дали звука не изчезва или не си променя височината. Аз залагам на ония двете джаджи с феритните сърцевини над дросела на снимката. Да се хванем ли на бас? :D

_________________
www.bsms.bg - SMS услуги за фирмите с модерно мислене.


Нед Яну 02, 2011 11:44 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 8:54 pm
Мнения: 1503
Местоположение: Пловдив
Мнение 
ДедоБоре написа:
добре, че съседа не е гинеколог :yawinkle:


За това не се бях замислял :roll:

ДедоБоре написа:
в спецификацията пише, че е Ц14.702.085 каквото и да значи.

преди много години имаше бая магазини, дето продаваха разколачени машини. вече не знам къде.
може би танко на искър (на гърба на пожарната). ама заслужава ли си обикалянето в студа?


Тия цифрички и букви само някой от онова време може да се сети какво са, но най-вероятно вътрешна за документацията номер - никак не вярвам някой, бил той и от онова време, да нарече траф така. Ако да - и той до стената ... Пък за обикалянето в студа - не ме мисли, по ми е лошо лятото :(

ДедоБоре написа:
ако го ползваш това захранване за аудио цели, тури си един як траф с грец и няколкостотин хиляди микрофарада кондензатори и си свиркай.


По принцип си прав, но всеки път като се замисля да търся якия траф + кондензаторите и се сещам, че за още 15-20 лв го взимам импулсното в кутийка на половина габарити на трафа и дори не се разправям с проблема "А сега де метална кутия за тоя дзвер?" Пък ако ще и някой да ми пелтечи зад гърба как съм окепазявал звука с проблемите на едно импулсно захранване. А и от как ползвам това болното желязо, да чука на дърво, не ми се е налагало да мисля за друго. Ама на, за 22 години вярна служба взеха да се обаждат някакви болежки и при него.

ДедоБоре написа:
е, може и шотки диоди или дори кенотрон да сложиш 8)

Шшшшшш! Ще те чуят онези от аудио клуба, че ще дойдат да линчуват наред тук какви извращения правим с честотите, пък ще ме караш да ги лъжа, че не ползвам тинол за спойките, а топя злато, та на това се дължи невероятно мекият звук от ТСМ-ските ми колони! :weedman:


Нед Яну 02, 2011 11:51 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение 
За "слушалка" - един шлаух към 10мм пъхнат в ухото , с другия край дебнеш от де е бръмченето... :) . Изрових от килера 2 блока като твоя, ама с тук там разлики . На фотото батериите умряха, ако искаш кат ги заредя ще цъкна снимка . Ако кажеш-пращам ти единия блок по куриер,армаган...

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...


Пон Яну 03, 2011 11:10 am
Профил ICQ
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 10:02 pm
Мнения: 53
Местоположение: София
Мнение 
И аз имам едно подобно, мисля че беше 0305. Като гледам снимките на твоето имат разлика, но като откриеш кой е болния чарк го покажи, може и да го има.


Пон Яну 03, 2011 11:27 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 8:54 pm
Мнения: 1503
Местоположение: Пловдив
Мнение 
Благодаря, mitko_el & R2D2, може и да се наложи малко чаркалък. Не ми остава време днес да се занимавам с него. mitko_el, хубав армаган даваш, но той куриера ще излезе златен (това тежи та ... ), а не мисля, че е чак толкова необходимо - евентуално този траф може да се наложи, ако не го открия в близката околия? Предполагам друия чаркалък, какъвто и да е, ще е лесен за откриване. Само тия пусти соц. изделия са дефицитни :)


Пон Яну 03, 2011 4:23 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение 
Без да съм гледал схемата залагам на изсъхнал електролит в изхода, тоя дето е бил на най-топло
навярно. Оттам и постепенното опищяване, което почти 100% се дължи на пререгулиране
(нестабилността се е получила с променената времеконстанта в изхода).

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Пон Яну 03, 2011 9:01 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
tgi написа:
Без да съм гледал схемата залагам на изсъхнал електролит в изхода, тоя дето е бил на най-топло
навярно. Оттам и постепенното опищяване, което почти 100% се дължи на пререгулиране
(нестабилността се е получила с променената времеконстанта в изхода).

Абе подути, потекли и гръмнали електролити съм виждал. Ама пискащ още не съм чувал! :D

_________________
www.bsms.bg - SMS услуги за фирмите с модерно мислене.


Пон Яну 03, 2011 9:20 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 3:11 pm
Мнения: 3742
Местоположение: София
Мнение 
Lupus написа:
....
Абе подути, потекли и гръмнали електролити съм виждал. Ама пискащ още не съм чувал! :D


Те не пискат. Но съм имал случай да им се вдигне ESR и по тази причина през веригата за ООВ да се самовъзбужда със звукова честота. Ефектът е ударно натоварване на импулсния траф, като пакетите идват със звукова честота. И това някои хора го чуват ... :roll:


Пон Яну 03, 2011 9:36 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение 
Именно това е пътят, по който става. Естествено, че не пищи самият изсъхнал електролит,
а железарията наоколо, най-вероятно трансформаторът.

Честотата навярно си е съвсем звукова, на колкото и се осцилира на станалата нестабилна
затворена верига - може да е от няколко херца до няколко килохерца.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Пон Яну 03, 2011 10:51 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 30, 2004 11:44 pm
Мнения: 2811
Местоположение: София
Мнение 
bateAz написа:
Lupus написа:
....
Абе подути, потекли и гръмнали електролити съм виждал. Ама пискащ още не съм чувал! :D


Те не пискат. Но съм имал случай да им се вдигне ESR и по тази причина през веригата за ООВ да се самовъзбужда със звукова честота. Ефектът е ударно натоварване на импулсния траф, като пакетите идват със звукова честота. И това някои хора го чуват ... :roll:

Тъй де, туй е ясно! Въпроса е какво писка, а не защо писка. Предлагам му аз на Дедо Боре бас, ама нещо бега по тъча! :D

_________________
www.bsms.bg - SMS услуги за фирмите с модерно мислене.


Пон Яну 03, 2011 10:58 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9635
Мнение 
aaaa - добре, съгласен съм на баса.
и да паднем и да бием - пак ще се напием. крайно време е да си намерим повод :partyman:


Пон Яну 03, 2011 11:20 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл

Регистриран на: Чет Апр 12, 2007 3:53 am
Мнения: 156
Мнение 
Това прилича на Годеч-ко захранване.
Дефект:
90% - електролити
5% - двата драйверни трафа (я ги натисни тях)
5% - е**ш ли му тате мамата :)


Вто Яну 04, 2011 6:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Ooooo това ми изглежда много познато, имах една фреза с електронни линеали, българска естествено, та вътре имаше такова извращение, и имах подобен проблем, то при мен захранването изобщо не тръгваще де, обаче това беше преди поне 10 години, ще се напъвам да мисля какъв беше проблема и после как оправих пищенето, тогава таквиа проблеми обсъждахме в клуб електроника на дира, ама едва ли е останало нещо, иначе сигурно съм го дискутирал там.


Вто Яну 04, 2011 9:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 8:54 pm
Мнения: 1503
Местоположение: Пловдив
Мнение 
Тъй, извинете за липсата на отговор от моя страна, но така се стекоха нещата.
Относно пищенето - не, смяна на потенциално разсъхнал се кондензатор не дава никакво отражение на звука - все така неприятен си е :D
Не стигнах до съседа-доктор, вместо това опитах номера с тръбички, шлаухи, ако щете вярвайте - и с фунията за ракия, резултата е един и същ - звука ме води към трафа. Още повече, че при допир на тръбичката с трафа ефекта бе значително по-силен звук (и разбира се леко изменен), просто тръбичката провежда доста по-добре звука (както си е редно за твърдо тяло). Та така - търси се траф като този, във връзка с което: R2D2, mitko_el имате ли възможност да мернете въпросния траф на изхода си колко вади във вашите захранвания (моя го докарва 20-21В)? Въпроса е ако вади същото напрежение (и на око го докарва за същия ток) - дали може да се уцели на дупките. Желателно е да не осакатим някое читаво захранване ... но все пак поне трафа надявам се да е здрав :)

tgi, както казах и без товар (т.е. откачена генераторна част) пищенето си го има, така че пререгулирането отпадна отдавна.
HappyMan "двата драйверни трафа" също губят, поради горното обяснение - няма генерации, няма какво да клати, просто тая част от схемата умира, като й се махне предпазителя.

ДедоБоре,Lupus - на ви повод, а дано и бирата е пивка :partyman:


Сря Яну 05, 2011 7:45 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Яну 24, 2006 5:34 pm
Мнения: 1696
Местоположение: Варна
Мнение 
head_up написа:
...търси се траф като този, във връзка с което: R2D2, mitko_el имате ли възможност да мернете въпросния траф на изхода си колко вади във вашите захранвания...

Е ти фото на антиката , ама да го включвам в мрежата нямам мерак :) (неам застраховка живот). Която част кажеш , ще му ампутирам и е твоя. Ако ти го пратя по ЖП цялото, дали ще е на далавера ?


Прикачени файлове:
Zahranwane.jpg
Zahranwane.jpg [ 207.83 KiB | Прегледано 4376 пъти ]

_________________
За пари сичко праим,даже и работим...
Сря Яну 05, 2011 8:49 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни