Отговори на тема  [ 16997 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 1134  Следваща
Новини от цивилизования свят 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение 
Цецо написа:
Нямам нищо против, ако Iphone вадят нов модел през 5 години и цената му е поне 2000$.

е, да. и ако може да работи поне 3 години също ще е добре. то вече има цяла наука КАК да направиш изделие, което да се скапе ТОЧНО след ХХ месеца.

лошото е, че цените ще се вдигнат при запазено лошо/контролирано качество. в момента такай изкупува ресурсите на света. където и каквото намери, без значение дали е желязо, въглища, силиций или розово масло. следващите години ще са особено неприятни за останалия свят, защото такаеца не е като другите хора. вече са надъхани - най-силната икономика, всички фабрики са техни, всичкия кеш е при тях, всички ресурси, най-добрия политически строй. а ако има нещо по-лошо от надменен хамериканец, това е надменен такаец.


Сря Дек 29, 2010 12:15 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
ДедоБоре написа:
A aко има нещо по-лошо от надменен хамериканец, това е надменен такаец.


Мда. И аз не долюбвам хамериканците. Обаче с тях човек може да се разбере. Някак си. Може да се работи. Ще се лъжем, ще се мажем, ще станат някак си нещата. Може да гледат отвисоко, но поне погледа им е човешки, емоциите им са човешки, номерата и хитростите им ако щеш са човешки.

Ама с такаеца не може. Колкото пъти се опитвам да комуникирам с тия говеда, все ми се струва че комуникирам с нещо неодушевено. Единствената му цел е да ме прекара. И да покаже надмощие. За работа се говори винаги в бъдеще неопределено. Хумора му - няма хумор. Поне не и такъв дето нормален човек да разбере. Няма човешки емоции. Приличат ми много на цигани, само дето са изпразнени от душевност.

Аз затова все се чудя на хората които злобеят за "залеза на американската империя" и изгрева на "такайската империя". Колкото и да са ми противни американците, 100 пъти по противни са ми такайците.

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Дек 29, 2010 1:36 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Цитат:
следващите години ще са особено неприятни за останалия свят, защото такаеца не е като другите хора. вече са надъхани - най-силната икономика, всички фабрики са техни, всичкия кеш е при тях, всички ресурси, най-добрия политически строй. а ако има нещо по-лошо от надменен хамериканец, това е надменен такаец.

Дедо, Такай както му викаш ти вече е тръгнал към 5-а глуха - всички признаци за това са на лице. В една друга тема бях писал, че следващите две години ще са много "интересни" и то точно за хората, дето си мислят, че Такай е по-по-най. Като гледам обаче какво се случва последните две седмици си мисля, че май нещата леко са се забързали. Такай ще духа мощно супата и ще е много зрелищно :D .


Сря Дек 29, 2010 2:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение 
нека поясня защо ми викам такай.

в такай нищо не е на мястото, където го очаквате. какъвто и опит да имате е неприложим. просто всичко си го правят по техни правила и по техен си начин. като попиташ нещо от рода: добре де, в останалия свят еди-какво-си се прави еди-как-си, при вас защо е различно, отговора обикновено е 'тук е така', произнесен с каменно изражение. не твърдя, че непременно е неправилно, но е просто необичайно. дразнещото е надменността и убедеността, че всички са варвари и нищо не разбират, а те са измислили света.

повечето от тях, дори образованите, членуват в клуба 'земята е плоска' с център родното им село. обичаен е въпроса "имаш ли пари?" да - долари, евро, йени. в какво ги искате? ъъъъъ... а пари нямате ли? (юани се има предвид). в началото доста се пулех, докато разбрах, че не можеш просто така да смениш пари за юани и обратното. айде на обратно да има ограничение - ясно, ама да не мога да си купя свободно местна валута не ми се е случвало май никъде.

сандвичите в такай обикновено са с 3 филии. и се наричат саМдвичи. разбира се, изобретени са от такаец, което личи от името. (сам е три) опитах се да обясня за лорд Sandwich, но май щяха да ми повярват по-лесно ако бях казал, че титаниевия ми часовник е произведен на планетата Титан.

някъде на втората седмица се примирих и си казах "тук е така, това е Такай"

----

да, ясно е, че кораба ще има проблеми с плаваемостта. като поеме критично количество вода неминуемо ще поеме към дъното. само че кораба е толкова голям, че корейската криза от преди десетина години ще ни се струва като игра на дечица в локва. при цамбурването, вълните ще са толкова високи, че ще залеят целия свят, при това няколко пъти. и по-неприятното е, че всички стоки, важни за света, в момента са натоварени на този кораб.

кораба се управлява с декрети и постановления, които понякога граничат със забрана на бурята да бушува. няма капитан или боцман, а някакъв комитет, който е по-скоро загрижен оркестъра на борда да не спира да свири, отколкото от мъглата навън или водата в трюма. случвало се и преди, но този път размера е титаничен :cry:


Сря Дек 29, 2010 3:43 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение 
Голяма забава ще да е било докато си бил там :D .

Навярно си прав за размера на бедствието, но май надценяваш последиците от него като такива.
Може "всичко" да се прави там, но под "всичко" се разбира "всичко второстепенно".

Ключовите технологии се държат от белите и не се вижда пускането им. Фабриките дето печатат
силиций може да са в голямата си част в Китай, но виж че са ги забутали все с масовизирани
остарели технологии (ARM и то в размазан вид им е върхът, дори x86 си остава недостижима
цел, ако и да правят нещо - май не, VIA са в Тайван - то е 10+ години назад).
Та светът ще оцелее и ако поскъпнат телевизорите и шарените лампи, обувките ако малко
поскъпнат може и да е за добро (поне ще почнат да си отговарят на номерата пак... ).

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Сря Дек 29, 2010 4:25 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
tgi, точно днес съобщиха, че GE прави джойнт вейнчър с държавна китайска фирма за трансфериране на технология към Такай за производство на авиониката на комерсиалните самолети, като за в бъдеще целта е GE да се докопа и до държавните поръчки за военни самолети в Такай. Та верно е, че не им дават много и последни технологии, ама нали знаеш, че човешката алчност и глупост е безкрайна, та от време на време стават и инциденти като тези с редките метали. Добре че поне Такай няма все още ресурсите да се прави на много отворен и че потъването на големия такайски Титаник ще е преди да има такива ресурси. Иначе дедото е прав - с много глупости е натоварен титаника и в началото ще има зор за много неща :) .
http://online.wsj.com/article/SB1000142 ... s_business
Като за начало Еърбъс и Боинг май ще им дойде от това нещо "леко" нанагорно 8) .


Сря Дек 29, 2010 4:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 1:22 pm
Мнения: 6492
Местоположение: София
Мнение 
А, нанагорно и оттатък за всички сигурно ще е, няма съмнение. Бая катаклизъм ще е.
Само казвам, че няма да е свършекът на света :-).

От разказите на дедото оставам с впечатление, че манталитетът им там е да се надлъгват,
т.е. мисленето им е "няма печалба без да прекараш някого".
С тоя манталитет доникъде няма да стигнат, никой не го е постигнал досега.

_________________
-------------------
www.tgi-sci.com
-------------------
http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/


Сря Дек 29, 2010 5:36 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 2:38 pm
Мнения: 9103
Местоположение: Chicago, IL
Мнение 
Аз под нанагорно за Еърбъс и Боинг имах предвид, че вече ще им се наложи да се конкурират с евтини китайски самолети, а не за след катаклизма :) .
Да видим само освен такайците кой друг ще се престраши да се вози на тия самолети :D .


Сря Дек 29, 2010 6:00 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 8:22 am
Мнения: 15501
Местоположение: София
Мнение 
Бе то проблема със самолетите е, че при проблем не са застрашени само тия от вътрешната страна.....

_________________
"Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.


Сря Дек 29, 2010 11:55 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
А бе мамка им такайска! Тези дни се белосвах с поредната серия такайски играчки на малкия и не мога да се начудя: ако сложат с 10% по-скъпи матриали ще намалят брака поне с 50% а колко по-доволен ще е клиентът... Ама не го правят.


Чет Дек 30, 2010 12:37 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 8:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение 
bongo_x2 написа:
ще намалят брака поне с 50%

И ще намалят производството 2 пъти. Те да не са луди.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Чет Дек 30, 2010 1:19 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Не бе, аз неработеща играчка не съм купувал. Но нали съм по ремонтите: като им гледам "майсторлъка" вътре значи поне половината от изходната продукция се връща обратно към входа за да проработи. А ако ти я върнат за твоя сметка от чужденеция...


Пет Дек 31, 2010 12:24 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юли 31, 2007 1:55 pm
Мнения: 1792
Местоположение: София
Мнение Qualcomm to Acquire Atheros
Qualcomm to Acquire Atheros, Leader in Connectivity & Networking Solutions

http://www.engadget.com/2011/01/05/qual ... 1-billion/

EDIT: оправих линка.


Последна промяна woody на Съб Яну 08, 2011 12:38 am, променена общо 1 път



Пет Яну 07, 2011 4:14 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Мар 23, 2008 10:02 pm
Мнения: 53
Местоположение: София
Мнение 
Махни тага на края на линка, че не го намира така.


Пет Яну 07, 2011 6:22 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 10:31 pm
Мнения: 9645
Мнение 
е, то почти като ОЧЗ/ЧЕЗ купили НОЕ.ЕОН
накрая ще ги глътнат такайците


Пет Яну 07, 2011 6:48 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 16997 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 1134  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни