Отговори на тема  [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
usb mass storage host 
Автор Съобщение
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Фев 16, 2014 2:36 pm
Мнения: 953
Мнение Re: usb mass storage host
Миро, за да си решите проблема с калпавите флашки може да подходите с тестване. Какво имам предвид: много по-лесно ще ви е да напишете една тестваща програма за PC (за Windows или Linux - според това какви са ви клиентите), която да натоварва флашката със сериозно писане и четене и то дълго време. В гаранцията на продукта, който им продавате, добавяте един ред в който се казва, че може да работи само с драйвове преминали теста. Давате им програмата и да се спасяват...

Между другото такива програми може и да има вече готови - трябва да се потърси. Ако има и са на всичкото отгоре и open-source - бинго!


Пет Май 31, 2019 4:09 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 5:26 pm
Мнения: 1628
Местоположение: Сливен
Мнение Re: usb mass storage host
Хм...нещо не съм фен на идеята за ПИСАНЕ по флашката до припадък!
Ще се скапе!
//такаси мисля де :cry:


Пет Май 31, 2019 4:42 pm
Профил ICQ
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Фев 16, 2014 2:36 pm
Мнения: 953
Мнение Re: usb mass storage host
Една такава програмка е H2testw - току-що пуснах да се изтества една флашка, която много си я обичам и ползвам за инсталации на различни операционни с-ми...


Пет Май 31, 2019 4:50 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Фев 16, 2014 2:36 pm
Мнения: 953
Мнение Re: usb mass storage host
Ето друга (по-добра): Check Flash


Пет Май 31, 2019 5:21 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 5:52 pm
Мнения: 10368
Местоположение: Добрич
Мнение Re: usb mass storage host
Проблемът е че някои чисто нови флашки от магазина дават грешки и то на ниво USB комуникация, transaction error, stall-ват си еднпоинти и т.н. При писане и кофти сектори обикновено фейлва на ниво scsi (команда 10 и т.н.) и това е различно, защото е на по-високо ниво. Можеш да ретрайнеш командата и т.н. Докато на ниското ниво нещата са по-сложни и то доста по-сложни. Зависи къде се е отнесло, на ниво пакети по еднпоинт примерно има едно битче, по което двете страни се ориентират дали ретрайваш пакета или пращаш следващ. При transaction error обаче не е ясно дали девайса е видял пакета или хоста не е видял акнолиджа и съответно единия може да очаква едно флагче, а ти да пращаш друго. А разминете ли се става боза, при която девайса реагира като си сталне ендпоинта. Стигне ли се до това трябва през нулевия ендпоинт да свалиш стала, ама понеже е мас-сторидж преди да махнеш стала трябва да ресетнеш scsi-то. Това е пълна малоумщина от страна на USB, но такъв е живота.
Та с две думи това са проблеми, които би трябвало да ги има само ако хардуера е кофти. Износен флаш не прави такива проблеми. Затова и при малките стекове няма и обработка. Резултатът е че комуникацията умира и флашката се отвява до power cycle. Ако се случи по време на запис (а то се случва) като бонус и файловата система остава омазана. По мои наблюдения проблемите са със сравнително нови и сравнително големи флашки. Имам чувството че китаеца просто ползва някакви стари процесорчета и им е наблъскал повечко флаш и те не могат да смогнат с обработките, затова се бавят. Може и аз да ги тормозя повечко и не знам USB прекъсванията ли изтърват, или препълват буфери, но комуникацията с тях буквално умира. Много често това го прави на 1-я или втория запис след включване. Явно тогава имат някакви вътрешни обработки и или се замислят дълбоко или тотално се отвяват.
Сега разбира се лесно е да кажеш на клиентите да си сменят скапаните флашки... Това го правехме, въпросът е че при РС тая флашка видимо работи, даже бавенията не се усещат заради write кеширането. И така клиента остава с усещането, че не флашката е скапана, а нашия продукт. Затова го боря, даже се надявах че съм го преборил, ама днес ме зарадваха че пак имало проблем с някаква флашка...


Пет Май 31, 2019 5:38 pm
Профил
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член

Регистриран на: Нед Фев 16, 2014 2:36 pm
Мнения: 953
Мнение Re: usb mass storage host
Аз набързо изтествах няколко флашки (нови, стари, скъпи и евтитни) с втората програма и да ти кажа доста добре си личи кое е качествено и кое - боклук.


Пет Май 31, 2019 6:19 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 21 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни