Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Стъпкови двигатели 
Автор Съобщение
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:49 am
Мнения: 71
Мнение 
stannik написа:
Дотука всичко е добре от тук следва проблема кой щте генерира г кода.

Ами защо ти е да генерираш г-кода , правиш си проекта на която и да е програма (CorelDraw и др.) записваш го като DXF и после си го отваряш в turbocnc - то.
Има и други варианти ама това е най-лесния.


Нед Юни 11, 2006 11:50 pm
Профил
Ранг: Новодошъл
Ранг: Новодошъл
Аватар

Регистриран на: Нед Юни 25, 2006 6:43 pm
Мнения: 101
Местоположение: Bay Area
Мнение Re: Стъпкови двигатели
3aek написа:
Някой да знае откъде може да се купят?


Имам един останал от стар проект

Изображение

Model: RH71048

Твой за 20 лева!

Б


Нед Юни 25, 2006 11:41 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
За работното движени при тези малки диаметри се позлват доста високооборотни задвижки, от порядъка 50-100 и нагоре. За фрезване може да с емине с по малка скорост, но за пробиване според мен 60-70 си трябват, това е нормалната скорост на всички свредла от тоя тип.
Относно самата задвижка, при тези обороти и размери на инструмента не че не може да се ползва нещ стандартно но .... най доб да с енамери нещо фабрично и ако трябва малко да се пригоди. Имам в предвид правено за тия обороти. Радиалното отклонение на инструмента трябва да е доста малко, първо за да има точност, и второ за да не се счупи. Фрезер 0.2 мм примерно е доста капризен, той се чупи дори от резонанс, а и не са много ефтини. Патронника трябва да е цангов задължително, при тези обороти и тези малки рамери нищо друго не може да гарантира добра съосност. Такива патронници за късмет се намират по някои от по скъпите пробивни машнки кито продават за платки. Дори и самоте машинки не са лоши, обаче не стават за фрезоване защто им се разбива предниа лагер при аксиални натоварвания, той обикновенно е плъзгащ.
А относно мощността, зависи какво ще с еправи, ако е CNC само за платки, т.е. да маха фолиото и да пробива 20-30 W са напълно достатъчни, без да фрезова самия материал., или пък на малко подаване. Ако трябва да реже и материала, тогава 100-на Вт, то това се смята лесно. Ако е да фрезова и други разни материали вече си зависи, също зависи и от размера на фрезера. По голям фрезер, по голяма мощност. Но тампроблема вече не идва само от мощноста на шпиндела. За малки подавания, и обработки тип фрезоване на фолиото, или пробиване, мже да се мине с по проста конструкция, но фрезоване на метал или текстолит с по голям инструмент създава доста усилия в самата консрукция, та тя ще трябва да е доста добре направена.
За конструкцията най лесното за домашни условия е по направляващи, може провил, може и кръгли. Второто е по добром, но малко по скъпо. Някой стругар трябва да изработи направляващи, за 40-50 см ход 10-12 мм диаметър е добре. Масата се движи с по лагери които обхващат направляващата на по 120 градуса, това е лесно за правене, но трябва да се постарае човек.
Иначе има и други варианти много като стигнете до рпавене може да се обадите, с каквото мога ще помогна, освен че съм разглобил и сглобил няколко фрези, имам и направени 2-3 подобни изделия, бродировачка една и някъде на хартия имам координатна пробивна машина, но тка и не остана време да се сглоби, ама това беше от времето когато хартията си бше хартия :)


Пон Юни 26, 2006 7:09 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 1:40 pm
Мнения: 2258
Мнение Re: Стъпкови двигатели
ds18s20 написа:
3aek написа:
Някой да знае откъде може да се купят?


Имам един останал от стар проект

Изображение

Model: RH71048

Твой за 20 лева!

Б


късно е, намерих едни сваляни от някъде по 4 лв и взех няколко - имат табелка че са правени в пловдив нямам им данните но изглеждат достатъчно мощни размерите са 50х50х50 мм приблизително и са униполярни с 6 проводника


Пон Юни 26, 2006 7:30 am
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 3:44 pm
Мнения: 342
Местоположение: Стара Загора
Мнение 
Аз си намерих едни с по 8 проводника и мнооого мощни на външен вид.

_________________
98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.


Пон Юни 26, 2006 9:26 am
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Бегайте в тоя на клонана булбанк, все го забравям тоя булевард, под онази със златното личице :) Едно че има мотори всякакви, после иам и DC с ФРП, не са много ефтини но пък са мощни. Има няколко стари принтера които са идеални за малка координатна машина. Има и някакви стари плотери на части, доста солидни изглеждат, и те могат да свършат работа.
Последното интересно в предвка която досега не бях виждал, мн интересна. каретата се движи само около един вал, като той хем я движи, нем е като направляващ. Значи около вала има ролки под угъл, като се вурти вала вурти ролкит, н тъй като са под ъгъл те педвижват аретата. Доста прецизно изглежда направено, не е за много големи усилиа.


Пон Юни 26, 2006 10:41 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:57 pm
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
Мнение 
DC моторите са много хубаво нещо но е за по сериозни неща и управлението е доста сериозно.
Голяма част от програмите за CNC са без обратна връска.


Сря Юни 28, 2006 8:48 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение 
Така е да, DC с еуправлява по трудно акто е с ФРП но там е истината, ако се очаква да фрезова не мисля че може да се доверяваш само на стъпковите.


Пет Юни 30, 2006 6:53 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:31 am
Мнения: 6
Мнение 
Господа,имате ли някакво развитие по фрезите?От една година си търся необходимите материали и вече имам всичко необходимо .Паралелите ми са от матрични принтери .Имам и стъпкови двигатели 1,8градуса на стъпка 2А/5волта.Все още не сам изчистил механиката,но наи вероятно ще бъде с ремъчна предавка.Драиверите ще са
с L297/298.
Ако някои е успял да сглоби нещо работещо би било интересно да се види и да сподели опита си.


Сря Сеп 20, 2006 9:34 am
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:57 pm
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
Мнение 
Тази CNC машинка сам е направил преди година.Добра е за убучение трябва да я заснемя и да я пусна.Сложил съм обер фреза до 33000об/мин.,самоче незнам дали може да работи дълго.Имам чувството ,че ще изгори дори и без натоварване след 1 ч. работа.TURTOCNC е много добра до 8 оси но трябва да се генерира Г-кода.Пробвах с MACH3 но нещо не става (трябва да се купи),има и други като ARTCAM,VERICAM но са платени версий.А за едни
проби и обучение 150 и нагоре в $ не си заслужава.


Чет Сеп 28, 2006 5:06 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:57 pm
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
Мнение 
Между другото тази тема маи ще е затваряме.


Чет Сеп 28, 2006 5:08 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:57 pm
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
Мнение 
Това дали ще разведри темата.


Прикачени файлове:
S5020661_q75.JPG
S5020661_q75.JPG [ 430.23 KiB | Прегледано 1348 пъти ]
Чет Сеп 28, 2006 8:49 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:57 pm
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
Мнение 
И от другата страна.


Прикачени файлове:
S5020662_q75.JPG
S5020662_q75.JPG [ 452.67 KiB | Прегледано 1334 пъти ]
Чет Сеп 28, 2006 8:51 pm
Профил
Ранг: Минаващ
Ранг: Минаващ

Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 8:57 pm
Мнения: 13
Местоположение: Ямбол
Мнение 
Дано темата малко се разведри.Инетесна е в цял свят дано и в българия стане така.
Искрено се надявам.


Чет Сеп 28, 2006 8:52 pm
Профил
Ранг: Напреднал
Ранг: Напреднал
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 21, 2005 7:45 am
Мнения: 499
Мнение 
@stan, темата е интересна и това на снимката е много голямо, за да го задвижиш устойчиво с тези малки двигателчета, но Ямбол се пише без "а". Всъщност от къде си?
From where you are? There will be flricker in the device moving speed, due to lack of power of the step motores which driving it. Am i wright?

_________________
Простотията е Божи дар, но човек не бива да парадира с подаръците си!


Чет Сеп 28, 2006 9:35 pm
Профил ICQ
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни