Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Писалка 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Писалка
Често ми се налага да правя разни бързи скечове на бяла дъска, или корекции в картинки, или ръкописен текс който да отиде после в документ. С мишката си е мъка, а тия таблети дето се закачат на компютъра също не стават понеже пишеш на едно място, а гледаш на друго...

Та се сетих, едно време имаше едни светлинни писалки дето се закачаха на правците и можеше с тях да се рисува директно по екрана.

Търсих дали няма нещо съвременно дето да се закача на усб примерно, обаче нищо не намерих.
Някой чувал ли е да се прави такова чудо в наши дни??

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Яну 29, 2021 11:10 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Писалка
Едно време бяха интегрирани към видеото, май. Иска и CRT монитор...
Гледах по магазините електронни бележници за по без пари, но не знам до колко вършат работа.


Пет Яну 29, 2021 11:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Писалка
Може да пробваш това, но е ужасно скъпо
https://myboogieboard.com/collections/n ... etter-pack
За малкия имам евтиния вариант, и става за скечове.

Светлинна писалка за настоящите монитори и големи ТВ, та... ами онзи прокет с камерите от джойстиците на Нинтендо, Сони, Сега... трябваше ти само един IR 850nm и батерийка, после си прави писалката как искаш.


Wii беше https://upcommons.upc.edu/bitstream/han ... nnex_1.pdf


Пет Яну 29, 2021 11:59 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Писалка
Това което съм гледал не случайно било евтино - няма изход, помни само на екрана.
Иначе Wacom например има разни варианти, но са много пара. Включително да драскаш върху обикновена хартия и то да помни.
М$ нали бяха инициирали "интерактивни" маси :) Сега поне има евтини прожекторчета - интерактивно плотче.

Това на Grubi звучи интригуващо, но още не съм се зачел къде е мотиката.


Пет Яну 29, 2021 12:24 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Писалка
Wacom май имат нови таблети с екран които са на поносими вече цени. Гледам че това дето го купих на щерката преди 3-4 години вече е наполовина а има нови модели с екран и с цени които някак могат да се преглътнат.

На щерката е 10" и като я гледам колко чевръсто го ползва - явно се свиква. Даже играе някаква игричка дето трябва много бързо да следва някакъв патерн и да натиска копче - едната ръка на клавиатурата другата на таблета. На лаптопа вече липсват няколко бутона а други не работят нормално. Това с мишка е абсурд да се направи.

edit : тия за сефте ги виждам : https://www.jarcomputers.com/Huion-Insp ... l?ref=prod

Ако и работи - за тия пари си е направо супер. Иначе Wacom 13" цветен има за около 800лв.


Последна промяна Cekins на Пет Яну 29, 2021 12:49 pm, променена общо 1 път



Пет Яну 29, 2021 12:44 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Писалка
Това с Wii-то съм го правил/повтарял, но къде са ми затрупани... незнам. Показвах го пред цялата фирма, и исках да провокирам някаква мисъл или реакция, беше с прожектор и аз се разтягах с един или няколко светодиода вързани към RC2032 и Paint... ама само празни погледи имаше...

Интерактивните маси... пак са с камери и инфрачрвени маркери - има доста проекти за игрални маси в мрежата.


Пет Яну 29, 2021 12:49 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Писалка
Cekins написа:
...... тия за сефте ги виждам : https://www.jarcomputers.com/Huion-Insp ... l?ref=prod ......

Над 10г имам подобно от лидъла (дали не беше и по-евтино), но си стои в кутията - няма екран, а писалката е активна, т.е. не можеш да я заместиш с молив.


Пет Яну 29, 2021 1:07 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 31, 2009 9:25 am
Мнения: 1391
Мнение Re: Писалка
Купи си лаптоп трансформер.
Аз работя на Lenovo Yoga 530. Има режим таблет в който клавиатурата се сгъва зад дисплея и се деактивира.
А самият дисплей има режим за капацитивен тъч и wacom дигитайзер които могат да се изключват също. В комплекта има активна писалка.

https://youtu.be/qWR1j8sFWv0


Пет Яну 29, 2021 1:29 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10891
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: Писалка
това изглежда добре, миналата година взех една Yoga в предната работа, но писалката изглеждаше много извратено, и беше страшно малка (в моите кебапчета)

А ако Wacom вярно имат достъпен таблет с дисплей в него - ще е интересно


Пет Яну 29, 2021 2:17 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:14 am
Мнения: 4576
Местоположение: Новата земя на племето Мутум'ба
Мнение Re: Писалка
Не искам да си купувам нов лаптоп само заради това. Освен другото, тия йоги са ми малки.
По ми харесва идеята ако няма нещо готово напазара, да помисля дали не може да се направи.
Примерно, едно малко желязо закачено на усб, един софтуерен драйвер който да емулира CRT с бягаща точка (естествено малко по-сложно от обикновена едноцветна точка). Ако пък резолюцията е прекалено голяма за една точка, може екрана да се раздели на няколко фрагмента, всеки с отделна точка. И така...
Естествено, желязото ще го направя без проблем, обаче драйвера може и да ме спъне

_________________
'просто' е технически синоним на 'красиво'


Пет Яну 29, 2021 3:06 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 10:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение Re: Писалка
Е ако трябва да сменя цялото устройство - варианти бол - от Samsung Galaxy Note серийте - всичките са с писалки, до таблетите на нахапаните ябълки. Подозирам обаче, че питането е за нещо, което да се закачи към стандартен лаптоп - компютър...
ЕДИТ: мнда... писали сме едновременно

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Пет Яну 29, 2021 3:09 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 8:39 pm
Мнения: 1954
Мнение Re: Писалка
Не може ли да си рисуваш на дъската и след това да си сканираш/снимаш рисуваното?

_________________
Определянето стойността на дадена величина се нарича ИЗМЕРВАНЕ!


Пет Яну 29, 2021 3:20 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 11:02 am
Мнения: 8873
Местоположение: Разград
Мнение Re: Писалка
Както казах дори и с безекранния таблет се свиква. Щерката рисува че чак понякога ми изкарва акъла... Обаче му е поразказала игрите и май скоро ще трябва да купувам нов.


Пет Яну 29, 2021 3:28 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 10:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение Re: Писалка
Н'бабане , наистина ще трябва с доста точки, иначе ще трепти гадно. Едновремешното работеше с последователно приближение: пуща светъл кадър да определи горе-голу, после само светло квадратче за по-фино и т.н. Сега ще е доста по-трудно и не знам с лаговете как ще се оправиш.

К'во се сетих, макар малко встрани: навремето се бяха пробвали с лазерни клавиатури, дори не бяха адски скъпи - прожектира се върху произволна повърхност, натискаш с голи пръстчета, камерата снима и софтуерът си прави изводите. Явно меринджеите са осрали яко идеята, щото за основно предимство се сочеше лесното почистване, а днес никой дори не се сеща. А то, ако работи, си е голямо удобство: кеф ти европейска или азиатска клавиатура, кеф ти картинки...

А, Cekins: бе то и на моичкият му хвърчат пръстите по тъча, но за мен е смърт две думи да напиша...


Пет Яну 29, 2021 3:51 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Писалка
Светлинните писалки работеха ама на CRT, на TFT не знам има ли някакъв шанс да го хванеш. Вземи си монитор с тъч, или лапатоп с тъч ... при мен дойде като екстра, постоянно го спирам, и постоянно се пуска сам, лайново някакво. Иначе дигитайзер с дисплей, особено ако ще правиш скечове и др. подобни, но е по-евтино да си купиш някой йпад, примерно про.


Пет Яну 29, 2021 7:46 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни