Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
tools holder 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение tools holder
Търсех си някакъв тул холдер за клещичките. Не си харесах нищо от това дето се продава по амазон и ибей, и случайно забелязах че клещичките стоят много добре на стойките за отвертки на Wera като тия от снимката, но стойката е малко по-ниска от колкото трябва да бъде, та първото което ми хрумна беше да я направя по-виска и да я принтна, и речено сторено. Направих я почти пълно копие, би трябвало да става и за техни отвертки, единствено отвори не направих, ама така и не съм разбрал каква им е била идеята с тия отвори :)
Те тук линк със солидски и stl файлове, от две части е за да се събира на повечето принтери. Мойта в момента се лепи, нещо не хваща цианоакрила на тоя фотополимер с който принтвах, та лепя с епоксид, ама като гледам ще съхне поне 1-2 часа преди да може да се снима.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

p.s. те го на и слепено, CHP клещи стоят добре, също тия на пиерджакоми които продават електронинвест ще стоят добре, за други модели не е ясно.


Прикачени файлове:
Dsc_1889.jpg
Dsc_1889.jpg [ 662.89 KiB | Прегледано 3593 пъти ]
DSC_1887.JPG
DSC_1887.JPG [ 2.24 MiB | Прегледано 3612 пъти ]
tool holder 01.JPG
tool holder 01.JPG [ 155.47 KiB | Прегледано 3612 пъти ]
Съб Юли 09, 2022 5:40 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: tools holder
и още едничко за пинсети, вдъхновено от на Хако органайзера за човки : https://drive.google.com/file/d/1372PMR ... sp=sharing

Отдолу има кухина да се сложи тежест, но изпечатано на SLА принтер е достатъчно тежко и май няма да му слагам.


Прикачени файлове:
Dsc_1892 (1).jpg
Dsc_1892 (1).jpg [ 496.71 KiB | Прегледано 3580 пъти ]
Нед Юли 10, 2022 2:34 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: tools holder
Това работно място е много буржоазно бре... :D


Нед Юли 10, 2022 10:43 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: tools holder
Не ми говори, след има няма две години мъки, и след разрешение от началството се реших да направя нещо по-изпозлваемо, една седмица утепах, ама шефа каза да не мяза на работната маса в гаража, щото там са просто греди и дъски ... та ламинати, кантове ама дървени ... то си е цял проект, мога да го споделя и него ако има интерес но е направено конкретно за тая така че да "интегрира" наличната маса, то не беше точно маса ами едно ъглово бюро с удължение. Нещо такова ... последния рафт направо го претупах, понеже прецаках първия ламинат, малко разчитах на чужда преценка в лепенето :) поръчах нов и за късмет е доставен ама не при мен, така и не се появи, нямах нерви да чакам и средния рафт е без ламинт .. което само по себе си не е толкова лошо, но нямах вече нерви да го чакам да съхне и то от две страни лак и го пръсках на слънце, и байца и лака ... може да се сетиш какъв е резултат, но пък изсъхна за минути :D


Прикачени файлове:
DSC_1840.JPG
DSC_1840.JPG [ 2.93 MiB | Прегледано 3533 пъти ]
Нед Юли 10, 2022 4:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: tools holder
Охооо, подготвил си метална конструкция зад която да си направиш импровизирано скривалище? :D

Редакция:
Забравих да спомена в предишното мнение. Стойката за секачки е ОК, но самите секачки... Поглеждал ли си какво предлагат от Erem и с някои уговорки Xcellite?


Нед Юли 10, 2022 5:50 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: tools holder
Xcellite им бях голям фен на времето, и още съм, ама нещо не намирам съществена разлика. В БГ доста време купувам пиерджекоми или каквито са там, тия от електрон инвест и да ти кажа съм доволен. А тия конкретно ги взех като вземах някакви поялници, Хако ги продават тук, нямах някакви очаквания но вършат работа. Във вегас бях напазарувал малко на Xcelite, има там един интересен магазин keysub, не знам каква им е схемата но понякога продават на много изгодни цени продукти на weller или hako, а изглеждат като гаражно магазинче, та бях хванал някаква промоция на инструменти на xcelite и бях напазарувал, там са си още ама не ми е хрумвало да си ги влача насам.


Нед Юли 10, 2022 6:01 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 8:42 am
Мнения: 10892
Местоположение: Гьотеборг
Мнение Re: tools holder
Изгледат много добре, ако си намеря адаптера на принтера, започвам да печатам на ABS, да видим колко добре ще стане.
А как си ги лакирал това бюро - направо ще заслепи някой.


Вто Юли 12, 2022 10:58 am
Профил
Ранг: Ориентиран
Ранг: Ориентиран

Регистриран на: Пет Юли 01, 2005 9:46 pm
Мнения: 229
Местоположение: Гложене/София
Мнение Re: tools holder
Защо ти е да се бориш да печаташ с ABS?


Вто Юли 12, 2022 12:52 pm
Профил ICQ
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: tools holder
Гледам, че доста печатат с PLA, не се деформира толкова лесно. Конкретно за стойката за клещичките, може и да е проблем с ABS. Аз съм ги направил стените 2 мм, което при тази височина ще иска предполагам повече съпорт на FDM принтер. Ако искаш мога да кача една версия с малко по-дебела стена. Това за пинсетите е лесно, с него няма да има проблем.


Вто Юли 12, 2022 3:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 9:16 am
Мнения: 1705
Мнение Re: tools holder
PLA ако го пече слънце, много бързо започва да се троши. Трябва да се обработи за да издържа. За капак от PLA до PLA има разлика.


Вто Юли 12, 2022 8:12 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: tools holder
Аз лично не съм му фен, но гледам доста го използват. От както взех SLA, изобщо не искам и да чуя за FDM, в момента заглеждам SLS, пак на формлаб, за нов пари няма шанс да дам, не ми трябва чак толкова в момента, но вече взех да мяркам употребявани, което е малко странно защото те са на има няма година, първите продадени да са на две години макс. Трябва да проучат как стоят нещата с амортизация и какво им се поврежда, тоя който го видях беше 10к, за нещо което като ново е 18 и доста използвано ми се видя скъпичко, ще огледам дали няма да изпадне нещо за 7-8, проблема само е че пълния комплект е над 30к и не съм сигурен дали няма да са ми нужни всичките екстри. За sla то си правих сам печка, не че ми излезе по-евтино ...ако и за sls приспособленията ще са в същото отношение .....ще мисля още :)


Сря Юли 13, 2022 3:22 am
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: tools holder
Още една благинка, това може да е полезно на всеки който не е с JBC :)
Тук са STL-те на отделните части. Има няколко варианта на клипсове за кабела като всеки е за пружина или за прът. Пружината за която са правени е с външен диаметър 8 мм от тел 1.3 мм а пръта е е 1/8" което е грубо 3.18 но и 3-ка ще стане, отворите са 3.2 с идеята да се разпробият след печата до финален размер, за пружината си е точен с резба за нея. Идеята е да се монтира към стандартен евро профил 20х20. Самите елементи могат да се комбинират по различен начин според нуждите.
Ако на някой му е нужна модификация да каже.

Не съм качил на самата поставка, но там предполагам е строго индивидуално, тази е направена да събира две хакота FM 203,в моят случай е едно 203 и едно 951.

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing


Прикачени файлове:
Dsc_1958.jpg
Dsc_1958.jpg [ 922.14 KiB | Прегледано 3172 пъти ]
Dsc_1957.jpg
Dsc_1957.jpg [ 893.48 KiB | Прегледано 3172 пъти ]
Dsc_1956.jpg
Dsc_1956.jpg [ 913.58 KiB | Прегледано 3172 пъти ]
Съб Юли 23, 2022 11:54 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Сря Мар 08, 2006 1:12 pm
Мнения: 1976
Местоположение: Котел
Мнение Re: tools holder
Направо си като зъболекар :D


Нед Юли 24, 2022 9:16 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: tools holder
ааа това не са точно зъболекарските инструменти, и такива имам в чекмеджето :D


Нед Юли 24, 2022 10:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 5:20 pm
Мнения: 3212
Мнение Re: tools holder
А защо няма прах по бюрата?
:P


Чет Сеп 29, 2022 4:20 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни