Отговори на тема  [ 3883 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224 ... 259  Следваща
Тема за бързи и тъпи въпроси 
Автор Съобщение
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
При лазера, водното и при плазмите най-гадния режим е докато пробият материала.
С много и малки отвори направо ще им "вземеш здравето".


Вто Авг 09, 2022 4:34 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
А ти какво точно искаш да правиш? Порестият алуминий се използва основно за матрици за вакуумно формоване, резултата е доста добър.


Вто Авг 09, 2022 4:52 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
ToHu написа:
А ти какво точно искаш да правиш? Порестият алуминий се използва основно за матрици за вакуумно формоване, резултата е доста добър.


Вакуумна маса за принтер. Масата е с параметри 33 см на 90 см. неравността трябва да е +-0,2мм , като материала за печат винаги е винаги с различни размери и трябва да има добри прилепващи свойства по цялата площ. С порест материал ще се получи най-добре вместо надупчена алуминиева плоча или гранитна.

_________________
www.ev-bg.com


Сря Авг 10, 2022 1:02 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Stoi написа:
...С порест материал ще се получи най-добре вместо надупчена алуминиева плоча или гранитна.

Не съм сигурен, че това е най-доброто решение. Да не се окаже, че принтерът запълва порите на материала и след няколко напечатани детайла вакуума не работи добре.


Сря Авг 10, 2022 1:38 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Да това което споменава Ицо и реална възможност, иначе за тази цел този алуминий ще свърши работа и е най-евтиното решение. Да надупчиш камък няма да е по-евтино. МДФ и подобни не стават, на рутери работят защото се фрезоват на включен вакуум. При теб няма как да стане и тия 0.2 мм ги забравяш. Трябва ти корав материал, камъка е добра опция но дупченето ....


Сря Авг 10, 2022 3:11 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Нов тъп и бърз въпрос :D Гледам разни машинки които с лазер премахват лепилен слой от разни телефони. Точно такова ми трябва за да премахна лепилен слой от една прецизна джаджа с размери 5 на 5 см , но не ми се дават едни 4000 лв само за проба. Някой да знае някой с такова у-ва да направим една проба ?

https://www.youtube.com/watch?v=Lj4Od9D4puc

_________________
www.ev-bg.com


Пон Авг 15, 2022 11:05 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Stoi написа:
Нов тъп и бърз въпрос :D Гледам разни машинки които с лазер премахват лепилен слой от разни телефони. Точно такова ми трябва за да премахна лепилен слой от една прецизна джаджа с размери 5 на 5 см , но не ми се дават едни 4000 лв само за проба. Някой да знае някой с такова у-ва да направим една проба ?

https://www.youtube.com/watch?v=Lj4Od9D4puc


Някакъв лазер за гравиране с тънки настройки?


Пон Авг 15, 2022 12:21 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Реконструктор написа:
Stoi написа:
Нов тъп и бърз въпрос :D Гледам разни машинки които с лазер премахват лепилен слой от разни телефони. Точно такова ми трябва за да премахна лепилен слой от една прецизна джаджа с размери 5 на 5 см , но не ми се дават едни 4000 лв само за проба. Някой да знае някой с такова у-ва да направим една проба ?

https://www.youtube.com/watch?v=Lj4Od9D4puc


Някакъв лазер за гравиране с тънки настройки?


Класическата схема с X Y механично задвижване със стъпкови мотори и винтови двойки няма да стане.

_________________
www.ev-bg.com


Пон Авг 15, 2022 1:32 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 03, 2005 1:21 am
Мнения: 10573
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Със СВД или ремъци не можеш да постигнеш такава скорост.
https://www.google.bg/search?q=marking+ ... art=0&sa=N

Има значение и вида на лазера. Наскоро си играх с някакъв син (виолетов), китайски, уж 20W. Реже някои материали, гравира други, но например на прозрачен плексиглас е безпомощен, докато CO2 на доста по-малка мощност го реже като масло. С оцветен плексиглас се справя.
И двата са безполезни за метал, поне в диапазона до 40W. Не могат да пробият дори алуминиево фолио 5um.


Пон Авг 15, 2022 1:59 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Аз си взех една играчка, 5 W лед лазер, да някои материали ги реже и до там, но за целта може и да стане. Аз го взех основно за да видя мога ли да изпарявам защитен слой за да ецвам после, ами може, прецизността не е голяма но около 0.2 мм може да се постига. Лазера се регулира в широка граница, възможно е и да свърши работа. Иначе сканиращ е по-правилният вариант, знам няколко места с такъв но нито едно от тях няма да ти свърши работа :)


Пон Авг 15, 2022 10:27 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Ами значи освен да си купя един купешки. Ако се получи работата така или иначе след втората поправена "джаджа" парите ще се избият. В най-лошия случай някой GSM сервиз ще го лапне....

И още едни въпрос :D :D :D Някой да се е докопвал до епоксидна смола с топлинно втвърдяване ? Никъде в България не намирам. Намирам доставчици в Англия и Германия , но е малко чувствителна на температури и ме е страх , че докато стигне до мен ще е дала фира.

_________________
www.ev-bg.com


Вто Авг 16, 2022 11:07 am
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 8:21 pm
Мнения: 27949
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Ами не ми е трябвала, ти къде търсиш, има си фирми които се занимават само с индустриална химия, не може да нямат. Ти сигурен лиси че ти трябва епоксид ? Ето това не ти ли върши работа : https://www.3m.com/3M/en_US/p/d/b10216109/
Иначе за термо активиращи лепила, и 3М и Loctite имат подобни на това : https://tdsna.henkel.com/americas/na/ad ... -29-EN.pdf
Това по-горе е термосъхнещ, има и друг вид термоактивиращ се епоксид, мисля GE имаха такъв.
Loctite се представят от Хенкел България, 3М от 3М българия, GE не знам имат ли официално представителство но ги дистрибутират Бестимекс. За 3M и Loctite дистрибутори са Камартон, Партнерс мм имаше и още но не се сещам имена сега.


Вто Авг 16, 2022 5:55 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Съб Сеп 25, 2004 11:32 am
Мнения: 7878
Местоположение: София
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Пригответе се за много тъп, но жизнено важен въпрос. :( Режа тръби със 125 мм диск, обаче не прецених добре тръбите и не мога да ги срежа до край, остава само долната стена, т.е. едни 2-3 мм. не ми достигат. Мъча се да ги режа на стенд под точен ъгъл (22.5) т.е. не става да ги въртя. Взех един диск 150 мм обаче той дебел и като пусна флекса всичко се тресе и ше се разпадне. Не ми се дават кинти за нов флекс, че и за стенд за него. Въпроса ми е как да огранича оборотите на този, за да не се тресе?


Пет Авг 19, 2022 5:54 pm
Профил
Ранг: Професионалист
Ранг: Професионалист

Регистриран на: Чет Авг 27, 2015 10:54 am
Мнения: 539
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
ToHu написа:
Ами не ми е трябвала, ти къде търсиш, има си фирми които се занимават само с индустриална химия, не може да нямат. Ти сигурен лиси че ти трябва епоксид ? Ето това не ти ли върши работа : https://www.3m.com/3M/en_US/p/d/b10216109/
Иначе за термо активиращи лепила, и 3М и Loctite имат подобни на това : https://tdsna.henkel.com/americas/na/ad ... -29-EN.pdf
Това по-горе е термосъхнещ, има и друг вид термоактивиращ се епоксид, мисля GE имаха такъв.
Loctite се представят от Хенкел България, 3М от 3М българия, GE не знам имат ли официално представителство но ги дистрибутират Бестимекс. За 3M и Loctite дистрибутори са Камартон, Партнерс мм имаше и още но не се сещам имена сега.



Двукомпонентно с определени свойства, които се е втвърдява на по-ниска температура. Звънях на няколкото представители в България и казаха че не може да ми го доставят. Заместители има както казах в Германия и Англия , от други фирми но е риск да се карат лятото. Иначе защо точно тези смоли ли ...ами това което ще лепя е доста специфично и прекарах няколко дни да чета и ровя из разни патенти докато стигна до това решение. С други лепила не става.

_________________
www.ev-bg.com


Пет Авг 19, 2022 6:23 pm
Профил WWW
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен

Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:42 am
Мнения: 351
Местоположение: Бургас
Мнение Re: Тема за бързи и тъпи въпроси
Реконструктор написа:
Пригответе се за много тъп, но жизнено важен въпрос. :( Режа тръби със 125 мм диск, обаче не прецених добре тръбите и не мога да ги срежа до край, остава само долната стена, т.е. едни 2-3 мм. не ми достигат. Мъча се да ги режа на стенд под точен ъгъл (22.5) т.е. не става да ги въртя. Взех един диск 150 мм обаче той дебел и като пусна флекса всичко се тресе и ше се разпадне. Не ми се дават кинти за нов флекс, че и за стенд за него. Въпроса ми е как да огранича оборотите на този, за да не се тресе?

http://www.pepina.org/pdf/kit/5233010_dimer.pdf 8-10 лева е. ;)

_________________
Химик-галфон съм аз. :)


Пет Авг 19, 2022 7:18 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3883 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224 ... 259  Следваща

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни