Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
ремонт на рутер платка 
Автор Съобщение
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 7:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение ремонт на рутер платка
здр. пратиха ми платка за ремонт липсва смд кондензатор, и поради тази причина платката не бачка, не знам каква е стойността на кондензатора, въпросът ми е дали някой до момента е правил такъв ремонт и/или подобен хардуер и каква би могла да бъде стойността на кондензатора приблизително. предполагам 4е ще бъде нанофаради но колко ???
http://karadev.net/upload/DSCN0923.JPG
http://karadev.net/upload/DSCN0927.JPG
http://karadev.net/upload/DSCN0929.JPG

мерси предварително.


Пет Дек 11, 2009 2:33 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 8:44 pm
Мнения: 3175
Местоположение: Пловдив
Мнение 
Като гледам снимките - кондензатора ми прилича на филтров (съдя по дебелината на пистите му и по това, че е до конектор-а). Та едва ли рутера ти не бачка заради него. А и защо реши, че трябва да го има - при положение, че по поатката има много незапоени компоненти.

Намери същият модел рутер и виж има ли запоен кондензатор на същото место. Ако има - ще трябва да го разпоиш и да му премериш капацитета. (повечето пороиводители не "надписват" кондензаторите)

Тези рутери не бяха ли по 30-40 лв? Що ти е да се занимаваш?


Пет Дек 11, 2009 3:28 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Фев 04, 2005 9:59 pm
Мнения: 6019
Местоположение: София
Мнение 
И на мен ми изглежда на филтриращ - тоест слагаш най-големия който намериш в същия корпус.

_________________
Warriors of the Night, ASSEMBLER!!!


Пет Дек 11, 2009 3:44 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Пет Юни 03, 2005 9:39 pm
Мнения: 2277
Мнение 
http://www.routerboard.com/pricelist.php?showProduct=38 (щракни на снимката да я видиш по-голяма), ама си мисля, че кондензатора ти е най-малкия проблем.


Пет Дек 11, 2009 3:48 pm
Профил
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 7:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение в интерес на истината беше окислена от навлажняване
в интерес на истината беше окислена от навлажняване, опитах да я почистя с коресилин обаче нищо не стана, конектора на които се слага миниписиай платката беше доста окислен, и не засича самата платка която слагам на порта. има ли вариант да се е прецакал нещо от самото окисляване или още при самото навлажняване се окасил нещо

_________________
http://karadev.net


Пет Дек 11, 2009 3:53 pm
Профил WWW
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог

Регистриран на: Съб Фев 18, 2006 11:55 pm
Мнения: 1301
Местоположение: София
Мнение 
Я си погледни краката на чипа U501 точно зад конектора ... Това там така като гледам ми прилича на як окис.... Така като гледам и по флаша има такива изпълнения и под RS конектора... Краката на мини PCI конектора от към плтката също са зверски окислени.... Всичкия тоз окис си е проводим в някаква степен... Нали се сещаш вече, че в това състояние това няма как да тръгне... Ако има смисъл и ти се играе, хвани пастата и презапой всички чипове и после измий добре с кореселин и памуче... Ама така като гледам... Има и BGA (това с радиатора отгоре) ако и под него е същата работа.... направо взимай нов....

_________________
Някой ден и костенурките ще се научат да летят...


Последна промяна Koleto на Пет Дек 11, 2009 4:09 pm, променена общо 1 път



Пет Дек 11, 2009 4:04 pm
Профил ICQ
Ранг: Популярен
Ранг: Популярен
Аватар

Регистриран на: Пон Окт 24, 2005 7:06 pm
Мнения: 337
Местоположение: Varna
Мнение аз съм съгласен 4е нема да тръгне, въпроса е как ...
аз съм съгласен 4е нема да тръгне, въпроса е как да го изчистя този окис , че да тръгне и да не прави парчета

_________________
http://karadev.net


Пет Дек 11, 2009 4:07 pm
Профил WWW
Ранг: Почетен член
Ранг: Почетен член
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 03, 2006 11:58 am
Мнения: 924
Местоположение: Ботевград
Мнение Re: аз съм съгласен 4е нема да тръгне, въпроса е как ...
karadev написа:
аз съм съгласен 4е нема да тръгне, въпроса е как да го изчистя този окис , че да тръгне и да не прави парчета


Пробвай на някой копресор със сгъстен въздух и щуцер с малък отвор да го издухаш. По този начин съм почиствал големи гадории. Може и да се получи.


Пет Дек 11, 2009 5:30 pm
Профил
Ранг: Форумен бог
Ранг: Форумен бог
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 11:54 pm
Мнения: 11338
Местоположение: "Занзибар"
Мнение 
Ааа, това е по моята специалност :)
- Никога вече "Коресилин", спиртът е напълно достатъчен.
- В силен оцет разтваряш лимонена киселина колкото поема (напр 30%) и накисваш платката за около час. Хвърляй по едно око да не би да има допир между несъвместими метали и да се получи електрокорозия. Ако към края някои окислявания упорстват им помагаш с четка за зъби и пак потапяш.
- Следва хубаво миене със струя, после може да помогнеш с четката и препарат за миене на чинии. Накрая ако искаш накисни във вана с дестилирана вода.
- Следва накисване със спирт, желателно е безцветен ама и синият не пречи. И подсушаване. Ако имаш спрей за платки - пръскай, ако не - здраве да е.

Желателно е одухването с въздух където е възможно, т.е. преди/след всяка мокра операция (ама да не изхвърчи нещо, ей!).

След това почваш оглед за калпави спойки и разядени пътечки.

Ако все пак не тръгне: поставяш я в рамка и я окачваш на стената за спомен от Големият зор :)


Това ми напомня как един забравен временно закрепен вентилатор падна върху безценната ми древна видеокарта ATI All In Wonder (записва безгрешно от видеокасети) и откърти кондензаторче. Две седмици го търсих, запоих го и още си работи :)


Пет Дек 11, 2009 7:22 pm
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ] 

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Хостинг и Домейни