| Автор |
Съобщение |
|
Cekins
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:02 pm Мнения: 9119 Местоположение: Разград
|
Амчи те задвижването на косачките са го решили мнооого отдавна. 4х4 при това. Представлява една мноо хитра маслена помпа с 4 буталца и механизъм подобен на отклонителната система на витлата на хеликоптерите. Всяко буталце подава масло към един хидромотор на всяко колело. Така буквално се реализира управление тип джойстик. За назад само се обръща посоката на маслото. Косенето си е с ножове. Съответно пак с хидрмотор. Има си и за нагоре/надолу.
Остава само да се автоматизира
А пък ти се радвай че можеш да вкараш нещо на колела, щото аз в събота 4 часа с тримера ми се разказаха игрите. 2 пъти навивах корда и 1,5 л. бензин издухах. И то само за 800 кв.м. Само че на баир и миналата есен изсяках от там цяла джунгла - навсякъде има чукани и дънери няма как да влезе нещо друго да го коси. За камъните да не говоря.
|
| Пон Май 23, 2011 6:44 pm |
|
 |
|
sthx
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Съб Юни 24, 2006 8:25 pm Мнения: 2292
|
Дедо, мoга да преложа по-просто биороботче от коза - кокошка. Ако имаш съседи с кокошки, можеш да им предложиш да ги пускат в двора ти докато те няма. Тревичка няма да остане. Пък и яйца можеш да събираш после. Ще ядат и насекомите и ще опазват овошките от тях. Ето ти и биоземеделие. Много е модерно напоследък. Един колега така си беше рещил проблема с тревата. 
_________________ Две плюс две е приблизително равно на четири. Факт!
|
| Пон Май 23, 2011 9:24 pm |
|
 |
|
michev
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Сря Юли 11, 2007 10:16 am Мнения: 1730
|
Най - много да нахрани анакондите скрити из тревата 
|
| Пон Май 23, 2011 9:28 pm |
|
 |
|
Cekins
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:02 pm Мнения: 9119 Местоположение: Разград
|
То трева като няма и змии няма да има. Оня ден докато си почивах един еднометров смок мина на близо. Само докато ме усети и изчезна якодим.
|
| Пон Май 23, 2011 9:35 pm |
|
 |
|
miro_atc
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Фев 26, 2006 6:52 pm Мнения: 11266 Местоположение: Добрич
|
За 50 см не мога да гарантирам... с малко трикове мисля че 3м ще ги докарам, може и по-точно, ако се направи мрежа и обработка на сървъра.
Но не за насочването ми беше идеята... Просто на подобен проект 10 евро не са фатални и ще е грехота да няма GPS.
Ливадата и косачката трябва да се виждат с google earth няма да се излагаме я! Клиентите се кефят на подобни екстри, а са толкова елементарни. Нищо не ми струва да ти го вържа в нета, да виждаш снимки в реално време и с мишката да косиш напред-назад. Нали това е идеята
За вижъна също има елементарни решения, е тия дни един в linkedit си рекламира разработките за разпознаване на образи. Ползва Atmega човека и идеите му наистина са елементарни за реализация и в същото време вярвам че ще дадат много по-добри резултати от стерео вижъна.
Така де, камерките GPS-a и компютрите са лесни и не са скъпи. Обаче панела ще е поне едни 500лв, 100лв акумулатор отделно двигатели механики, абе ще отиде на едни 1000лв. За да се избие трябва още толкова да сложиш, да не забравяме и за дистрибуторите поне едни 500лв. Демек крайна цена от минимум 2500 лв
На мен не ми харесва тая цена. Твърде скъпо за масово изделие и твърде евтино за сериозно такова. Но ако се подкара веднъж после може да се сложи по-читава механика и една по-сериозна цена 
|
| Пон Май 23, 2011 10:59 pm |
|
 |
|
ДедоБоре
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 11:31 pm Мнения: 10088
|
мдаам ...
и оръдейния купол ще върви по-мазно на хидравлика, знам.
аз си мислех за някакви такива моторчета http://www.goldenmotor.com/frame22.htm
в такайко ги продават на всеки ъгъл, тука някой дали не ги е донесъл?
|
| Пон Май 23, 2011 11:15 pm |
|
 |
|
kiiid
Ранг: Почетен член
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2005 2:00 pm Мнения: 787
|
И аз да добавя: http://www.smartmow.com
С гордост мога да добавя че карантиите вътре съм ги рутвал лично 
|
| Вто Май 24, 2011 2:53 am |
|
 |
|
Grubi
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Чет Мар 16, 2006 9:42 am Мнения: 12097 Местоположение: Гьотеборг
|
kiiid - ще ме накараш да си купя една, щом си я рутвал. подлежи ли на @подобрения@, т.е. например интерфейс като на прахосмукачката на румбата?
иначе... имам две косачки - едната самоходна, само напред, другата е само за бутане, и един тример. онзи ден си взех и още един тример @гардения@, но не с корда, а с пластмасов нож и батерия. вършат работа, но трябва да се коси редовно - иначе наистина плъзват змии и какво ли не още. има сърнички, но те ядат само от градината и то най-крехките растения и цветя  , докато обикновенната трева не я пипват. виж съседите имат коне, оказа се че обожават глухарчетата заедно с корените и идват да си просят всеки път като ме видят. добре, че съм под наем и за няколко години, а хазаите казваха - нищо няма за косене, само три пъти в годината... по скоро три пъти в месеца.
иначе хубаво косене на трева става с радиоуправляем хеликоптер с карбонови лопати, обърнат с перката надолу, но
-батерията издържа малко
-хеликоптера е скъп и лесно се чупи
-лесно можеш да клъцнеш някой пръст или по-лошо
|
| Вто Май 24, 2011 11:21 am |
|
 |
|
ДедоБоре
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 11:31 pm Мнения: 10088
|
абе най-хубавото косене, както каза димитър, става с мексиканец
въпроса е как да не се ползва мексиканец, а и ние да не се правим на мексиканци.
2-3 пъти в годината може и да е кеф да косиш, ама всяка седмица си става досадно.
kiid,
тва ми прилича повече на прахосмукачка бе, братче...
нема да мине и един метър в мойта "ливада"
|
| Вто Май 24, 2011 11:50 am |
|
 |
|
Cekins
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 12:02 pm Мнения: 9119 Местоположение: Разград
|
Ама когато ливадата се превърне в джунгла ще трябва с комбайн да влизаш.
|
| Вто Май 24, 2011 12:46 pm |
|
 |
|
tgi
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Юни 10, 2007 2:22 pm Мнения: 6492 Местоположение: София
|
Бе за комбайн не знам ама колелца наистина са неподходящи май.
Нещо крачещо ще трябва да се прави, трябва пак "Star Wars"
да гледа човек за идеи по въпроса 
_________________------------------- www.tgi-sci.com------------------- http://www.flickr.com/photos/didi_tgi/
|
| Вто Май 24, 2011 1:51 pm |
|
 |
|
bateAz
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 4:11 pm Мнения: 3750 Местоположение: София
|
При висока трева не е проблем придвижването, защото косачката ще е стъпила на окосеното, самият режещ инструмент ще трябва да се подава, което е малко опасно. Проблем е с количеството окосена трева, което при мен например ме кара на 2 минути да спирам и ръчно да я карам да се изпразни ( косачката ).
|
| Вто Май 24, 2011 1:56 pm |
|
 |
|
kiiid
Ранг: Почетен член
Регистриран на: Съб Сеп 24, 2005 2:00 pm Мнения: 787
|
Ако видиш мойта на какво прилича особено сега зимно време сигурно и джип нема да мине вътре  А тая "прахосмукачка" аз само вътре я знам, пласмасотиите отвън не са мой проблем.
|
| Вто Май 24, 2011 1:57 pm |
|
 |
|
zaprqn
Ранг: Новодошъл
Регистриран на: Сря Яну 24, 2007 11:00 pm Мнения: 158
|
|
| Вто Май 24, 2011 2:06 pm |
|
 |
|
sv_shady
Ранг: Популярен
Регистриран на: Сря Окт 11, 2006 8:19 pm Мнения: 373 Местоположение: София/Edinburgh, UK
|
|
| Вто Май 24, 2011 2:37 pm |
|
|