|
Виж темите без отговор | Виж активните теми
Дата и час: Пон Юли 27, 2026 2:35 pm
| Автор |
Съобщение |
|
Stanislav
Ранг: Популярен
Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 4:44 pm Мнения: 342 Местоположение: Стара Загора
|
 некоректни търговци
_________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
|
| Съб Мар 25, 2006 12:40 pm |
|
 |
|
bateAz
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 4:11 pm Мнения: 3750 Местоположение: София
|
Има такива места, където мотото е "Да се вземат парите на този, който влезе в магазина!" Не се учудвай. Но аз мисля, че е редно в такива случаи мястото да не се пази в тайна. Нали в края на краищата форумът е за това: да обменяме информация. Съгласи се, че съобщение от вида: "Някой някого някога накъде с нещо преметнал" носи 0 ( нула ) байта полезна информация.
|
| Съб Мар 25, 2006 1:18 pm |
|
 |
|
zz_stefanov
Ранг: Популярен
Регистриран на: Пон Дек 26, 2005 3:19 pm Мнения: 336 Местоположение: Varna
|
Бате, тя темата направо си е за "Важна тема" в "Пазар"
Успех 
|
| Съб Мар 25, 2006 1:21 pm |
|
 |
|
Stanislav
Ранг: Популярен
Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 4:44 pm Мнения: 342 Местоположение: Стара Загора
|
съгласен съм с тебе бате  просто съм пропуснал да го напиша-магазина е на ''Петров електроника'' и е един от най-големия и скъп в града  собсвеника се казва ''Тодор Петров''!аз там вече ще стъпя само ако съм отчаян от някои елемент  при вас в София как е?
_________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
|
| Съб Мар 25, 2006 1:24 pm |
|
 |
|
bateAz
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2004 4:11 pm Мнения: 3750 Местоположение: София
|
Големите магазини - Комет, Електронинвест, Футурел са коректни. Пазарувал съм много и не съм имал случай да заподозра някое момиче зад щанда в некоректност. Понякога стават и грешки - поръчаш едно, дават ти съвсем друго ( във фактурата пише това, което си си поискал ). Но това го отдавам на случайни фактори, разсеяност и т.н. Така де, някой път погледна момичето, и то се обърка и шашне тотално  Еле пък ако и кажа нещо встрани от ценовата листа.
В по-малките магазини обаче нещата не са така розови. Там си е практика да ти пробутат нещо старо ( напр. ползван 5 години акумулатор, чип, свалян от цокъл, даже понякога разпояван ) с твърди гаранции, че са нови (магазинчето до женския пазар, на улицата с трамвая). Някъде цените са според клиента. Масовата практика е да не ти приемат обратно боклука, с който са те набутали (същото магазинче). Обикновено не знаят какво имат и трябва ти да си го посочиш. Те такива ми ти работи.
П.С Най-добре е в Електронинвест. 
|
| Съб Мар 25, 2006 1:33 pm |
|
 |
|
Stanislav
Ранг: Популярен
Регистриран на: Пон Окт 17, 2005 4:44 pm Мнения: 342 Местоположение: Стара Загора
|
_________________ 98% от младото поколение е опитвало трева или някакъв вид опиaт!Ако си от 2%, които не са опитвали сложи това под подписа си.
|
| Съб Мар 25, 2006 1:42 pm |
|
 |
|
MIPS
Ранг: Ориентиран
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 12:18 pm Мнения: 223
|
Здравеите,абе те В доста градове цените са според клиента  ,в Варна има два мазгазина на Конрат в единия всичко е както трябва цените не са надути коректно обслужване,обаче в другия като те видят че отиваш за първи път ти отрязват главата ама направо през кръста  последния път за един транзистор IRF540 пича ми каза с доставката 2.60лв  ебахти и транзистора  после го намерих за 1лв
|
| Съб Мар 25, 2006 2:39 pm |
|
 |
|
HCL
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 1:31 pm Мнения: 3849
|
Как така с доставката, че ти на магазина и доставката ли трябва да му плашаш? Като няма нещо на склад е дльжен да го осигури ако иска да ти го продаде. По тази логика утре ще ти кажат да си порьчаш чарка от производителя и после да се отбиеш да им oставиш пари за услугата, че са магазин 
|
| Съб Мар 25, 2006 3:09 pm |
|
 |
|
MIPS
Ранг: Ориентиран
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 12:18 pm Мнения: 223
|
Ами да така излиза 
|
| Съб Мар 25, 2006 3:12 pm |
|
 |
|
3aek
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 2:40 pm Мнения: 2258
|
в БГ Конрад не е като в Германия бре  тук няма ли нещо на склад и си поръчаш в каталога ти слагат и доставка че и чакаш 4 седмици
|
| Съб Мар 25, 2006 5:52 pm |
|
 |
|
Wise
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 6:26 pm Мнения: 1628 Местоположение: Сливен
|
И аз мисля, че няма некоректно поведение.
Каката на щанда не може да е Форумен Бог  )
А ако нещо няма на склад - как да ти поръчат 1-2 бройки (при надценка 10% и транспорт - 500%)
Нормално си е това.
|
| Съб Мар 25, 2006 6:03 pm |
|
 |
|
HCL
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 1:31 pm Мнения: 3849
|
Заек, има разлика, ако им е в каталога и почнат да ти увьртат за още пари, защото видиш ли в момента не било на склад и за един клиент така и така, каталога се завива на фуниика и мацето зад щанда да му се радва. Така де, щом имаш каталог и трьбиш, че си голяма фирма (Конрад не е малко име) водиш подобаваща фирмена политика.
Инак стоят нещата ако им го няма в ценоразписа или си го видял в нечий друг каталог и искаш от сьответната фирма да ти го доставят, тогава ти се вьрши услуга и си плащаш за нея. Обаче намирам за страшно курвенско някои фирми да пускат няколко стотин страници каталог и като си харесаш нещо, ама вижте сега, ние това го нямаме, или ще почакате месец два да се сьберат повече хора или поемате пьтните разноски. Шматки, като го нямат в наличност (ако вьобще някога са го имали) какво им се кипри в каталога.
По сьщия начин се дразня като идеш в някой магазин, купиш техника и се опитат да ти пробутат тази от витрината, нямали друга... простащини. Както и да е, лично си мое мнение.
Едит: а големите фирми на запад са известни с това, че дьржат по-високи цени, за сметка на факта, че имат огромен асортимент и всичко в наличност. Без такива пазарльци. Пак повтарям, че инак са нещата когато тьрсиш услуга от някоя фирма да ти внесе нещо, което тя по принцип не продава.
|
| Съб Мар 25, 2006 6:33 pm |
|
 |
|
3aek
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Вто Яну 10, 2006 2:40 pm Мнения: 2258
|
по принцип си прав, но пропускаш че в България Конрад не е същия Конрад дето е в Германия, тук е ЕТ Щайнбергер - Стефан Дервишев (ако не ме лъже паметта )  и просто ползва името на Конрад и каталога, веднъж месечно товари на ТИР-а залежалия склад на Конрад в Германия и Wise дълбоко се бърка за отстъпките, няма да се учудя ако купува залежалия склад на 20-30% от каталожната цена и си слага надценка на всичко което поръчаш от Конрад и трябва да достави, Конрад вообще не знаят или не им пука какво прави г-н Дервишев в България нито ги е грижа да поддържат фирмена политика, то май освен в Германия където са наистина големи май ги няма никъде другаде, нещо като Farnel и RS за Англия - големи локални играчи със скромно глобално присъствие.
|
| Съб Мар 25, 2006 7:16 pm |
|
 |
|
HCL
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Вто Дек 14, 2004 1:31 pm Мнения: 3849
|
Виж ти каква била работата  Обаче за Фарнел грешиш, далеч не са локални играчи, цените им са невероятно завишени, но имат ОГРОМЕН асортимен и в Германия са известно име.
|
| Съб Мар 25, 2006 7:34 pm |
|
 |
|
Цецо
Ранг: Форумен бог
Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 9:22 am Мнения: 15501 Местоположение: София
|
Нормално е всеки търговец който доставя нещо извънскладово да начислява такси. Не разбирам какво ви смущава. Друг е въпроса, че не трябва да се начислява пълния път на един клиент, защото те обединяват поръчки. А не като един псевдо дистрибутор на Digikey в БГ (няма да споменавам имена), който на чипове за 10$ искаше да ми начисли 15$ транспорт в USA + 30$ DHL + ДДС. И на резонния въпрос - че вие само мойте чипове ли ще доставите - последва кратко мълчание и отговор - "това е".
_________________ "Да еба и шибаната държава" мислеше си Гошо, докато се опитваше да улучи кофата за боклук от балкона на осмия етаж.
|
| Съб Мар 25, 2006 8:48 pm |
|
|
Кой е на линия |
Потребители разглеждащи този форум: bobo и 8 госта |
|
Вие не можете да пускате нови теми Вие не можете да отговаряте на теми Вие не можете да променяте собственото си мнение Вие не можете да изтривате собствените си мнения Вие не можете да прикачвате файл
|
|