Точно за това става на въпрос, абе имах си оригинална смотана аларма дето чат пат бачкаха датчиците , ама ме изнерви и си сложих моя си аларма .
Та днес реших да си оживя този така наречения обемен датчик, в крайна сметка отидох и си купих готов модул с датчиците, алармата ми му пускаше тока само в режим охрана като изхода отиваше директно на входа където са вратите, но ми се държеше малко странно в началото, като заключа колата и 5-6 пъти ми пищи докато се укроти много тъпа работа.
Като се замислих че схемата му е твърде проста и заради някакви електролити които явно твърде бавно се зареждат прави тези щуротии , попромених малко схемата да стои постоянно включен и алармата да го слуша на специално за целта вход и всичко заспа.
Затова питах за схема че ме мързеше да я свалям от платката , а и вече бях монтирал датчика, но нета се оказа дружелюбен и си намерих някакви схеми .
